Życie w Danii, przemyślenia i poradniki.

Wszystkie dzieci nasze są

Wszystkie dzieci nasze są  śpiewała Majka Jeżowska „Basia, Michael, Małgosia, John, na serca dnie mają swój dom, uchyl im serce jak drzwi. Wszystkie dzieci nasze są: Borys, Wojtek, Marysia, Tom, niech małe sny spełnią się dziś, wyśpiewaj marzenia, a świat będzie nasz!”
Zastanawiam się co tak właściwie pani Majka Jeżowska miała na myśli…

Państwo wie lepiej

Jak podaje dziennik Jyllands-Posten władze duńskiego miasta Århus odebrały ojcu 15-letniego syna, po tym jak stwierdziły, że ojciec radykalizuje syna i istnieje obawa, że chce go wysłać do Syrii jako wojownika w świętej wojnie. Chłopiec został umieszczony w bezpiecznej instytucji. Instytucji, która dostarczy profesjonalne wsparcie w celu ograniczenia ekstremistycznej indoktrynacji. Ojciec nie ma prawa kontaktować się z synem.

Nasuwają się pytania: co to takiego jest ta bezpieczna instytucja i dlaczego taka, a nie inna indoktrynacja jest uznawana za ekstremistyczna? Skąd pewność, że to o czym mówimy w domu nie zostanie uznane za radykalne?

Wszystkie dzieci nasze są

Wszystkie dzieci nasze są. Oczywiście, że dzieci są wasze, bo na pewno nie należą do swoich rodziców. Należą do wszystkich poza rodzicami. Należą do urzędów, należą do państwa i wreszcie należą do organizacji, które sterują rządami państw.

Walka z terroryzmem

Walka z terroryzmem nabiera rozpędu. Coraz bardziej zwiększa się kontrolę na ludźmi, ograniczając tym samym ich wolność. Kolejne ataki terrorystyczne sprawią, że ludzie sami poproszą o ochronę, kosztem swojej wolności.
Nie takie rzeczy jak odbieranie dzieci rodzicom będzie można robić pod pretekstem walki z terroryzmem.

e-Migranci.net.

WooCommerce

Dodaj komentarz