Życie w Danii, przemyślenia i poradniki.

Odczulanie tabletkami grazax – drugi sezon

W marcu 2015 roku zacząłem się odczulać na trawy. Od roku, codziennie rano biorę jedną tabletkę grazaxu, mając nadzieję, że to pomoże mi uwolnić się od alergii na trawy.
Pierwszy sezon odczulania opisałem we wpisie Alergia – odczulanie tabletkami grazax.
W tym wpisie opiszę drugi sezon odczulania tabletkami grazax.

Kwiecień 2016 – trawy jeszcze nie pylą

Jest zimno, temperatura spada czasem poniżej zera – dobra pogoda dla alergików.
Kwiecień zacząłem od wizyty u lekarza. Standardowa wizyta przed sezonem pylenia, następna będzie za pół roku.
Na wizycie lekarz zapytał mnie, co u mnie słychać i czy mam jeszcze tabletki. Tabletki miałem już na wykończeniu, więc dostałem receptę na grazax (2 opakowania po 100 tabletek, do wykupienia w odstępie 3-miesięcznym).
Zapytałem jeszcze czy może mi polecić tabletki antyhistaminowe, dodałem że najlepiej działają na mnie te na fexofenadynie (tabletki zawsze kupuje w Polsce, ale w tym roku mam trochę mniejszy zapas, więc może będę zmuszony kupić tabletki w Danii). Zapisał mi na kartce Kestine. Sprawdziłem w internecie, to nie fexofeadyna, to ebastyna. Jednak zostanę przy sprawdzonych telfexo i allegrze, a może w tym sezonie tabletki nie będą już mi potrzebne…

Maj 2016 – grazax nie działa

Zrobiło się ciepło, ruszyło pylenie traw i zaczęła się alergia. I to zaczęła się na całego. Biorę tabletki antyhistaminowe, krople do oczu, no i oczywiście grazax. Alergię jak miałem tak mam.
Może powinienem napisać, że grazax jeszcze nie działa. Przecież nie tracę nadziei, może w końcu uporam się z alergią i konsekwentne odczulanie przyniesie oczekiwany efekt.

Wrzesień 2016 – podsumowanie sezonu

Czekałem z podsumowaniem, aż skończy się sezon pylenia. A sezon pylenia był w tym roku bardzo długi. Praktycznie skończył się dopiero we wrześniu.
Liczyłem na to, że po półtorarocznym zażywaniu tabletek grazax będę widział poprawę. Cokolwiek, chociaż lekkie złagodzenie objawów, skrócenie czasu brania tabletek antyhistaminowych, czy kropli do oczu.
Nic takiego nie nastąpiło. Już ponad 500 dni biorę grazax i nie widzę żadnych efektów.

odczulanie na trawy grazax

WooCommerce

Dodaj komentarz