Życie w Danii, przemyślenia i poradniki.

Clint Eastwood – politycznie niepoprawny

Panowie po sześćdziesiątce to zazwyczaj panowie z „brzuszkami”. Jeśli mieli kiedykolwiek sportową sylwetkę, to wszelki ślad po niej już dawno zaginął. Panowie po sześćdziesiątce zazwyczaj tak mają, ale nie wszyscy. Nie Clint Eastwood.

Być jak Clint Eastwood

Eastwood po sześćdziesiątce wyglądał świetnie. Wyglądał tak samo jak w wieku lat dwudziestu, a może nawet lepiej. Wyprostowany, brzuch wciągnięty, głowa podniesiona do góry. Wzbudzał zaufanie. Emanowała z niego niezachwiana pewność siebie.
Dodatkowo grane przez niego role, twardych facetów z zasadami umacniały ten pozytywny wizerunek.
To wszystko sprawiło, że kiedyś zdecydowałem, że mając sześćdziesiątkę będę wyglądał jak Clint Eastwood.

Brudny Harry w walce o normalność

Jednak nie wszystkim podobał się Eastwood i grani przez niego bohaterowie.
Już w roku 1971 po filmie Brudny Harry (Dirty Harry), feministki nazwały głównego bohatera szowinistyczną świnią, a sposób postępowania detektywa Harry’ego Callahan’a krytycy określili mianem faszystowskiej moralności. Nie przeszkodziło to zagrać Eastwood’owi w kolejnych 4 częściach filmu.

Eastwood jako reżyser też nie zawsze był uwielbiany przez opinię publiczną.
Po filmach Sztandar chwały (Flags of Our Fathers) Listy z Iwo Jimy (Letters from Iwo Jima) zarzucano mu, że nie pokazał tam wcale czarnoskórych żołnierzy.
Rasistowski dowcip opowiedziany przez Walt’a Kowalskiego, głównego bohatera Gran Torino, oburzył wszystkich politycznie poprawnych. Podobną reakcję wywołała humorystyczna uwaga na temat tak zwanych „mniejszości seksualnych” wtrącona przez już 85-letniego Eastwooda podczas nagrywania Spike TV Guys Choice Awards w czerwcu tego roku.

Clint Eastwood i bohaterowie przez niego kreowani to normalni ludzie w tym coraz bardziej nienormalnym świecie. Opowiadają dowcipy, które obrażają czyjeś uczucia. Pokazują rzeczy takimi jakie są, nie takimi jakie mają być. Mają gdzieś poprawność polityczną. I tak właśnie powinno być.
Kiedyś chciałem wyglądać tak jak Eastwood, gdy będę miał sześćdziesiąt lat. Teraz, nie tylko chce wyglądać jak ok, chce być jak on.

Eastwood politycznie niepoprawny

 .

WooCommerce

Dodaj komentarz